Nacházíte se na stránkách firmy Risk Analysis Consultants.
  ?
Informační centrum RACInfocentrum
Oficiální stanoviska a vyjádřeníProhlášení
O naší společnostiO společnosti
Naši dodavatelé a spolupracující firmyPartneři
Jaké máme certifikace a prověřeníCertifikace
Soubory ke staženíDownload
Základní nabídka našich služebSlužby
Základní informace o našich řešeníchŘešení
Produkty


Risk Analysis Consultants

Školení k novele kybernetického zákona 181/2014 Sb.

Oxygen Forensic Detectiv zvládá i cloud

Úspěšné potvrzení certifikace integrovaného systému řízení

 
Jste zde: Infocentrum > Prohlášení > ČEPS certifikoval ISMS

RAC pomohlo společnosti ČEPS k zavedení a certifikaci ISMS

Výhradní provozovatel přenosové soustavy v České republice, společnost ČEPS, získala certifikaci systému pro řízení bezpečnosti informací (ISMS) dle normy ISO/IEC 27001:2013.

Společnost Risk Analysis Consultants dlouhodobě poskytovala podporu při přípravě ISMS na certifikaci a podílela se na jejím získání.

Závěrečná část implementace ISMS k naplnění požadavků ISO/IEC 27001 probíhala v ČEPS od konce roku 2013. Iniciační audit se konal ve vybraných lokalitách společnosti od 1. do 4. prosince 2014. Audit prováděla mezinárodně uznávaná společnost DNV Business Assurance. Po obdržení certifikátu čeká společnost každý následující rok periodický a jednou za 3 roky recertifikační audit na obhajobu certifikace.

Získanou certifikací společnost ČEPS potvrdila kvalitu zavedeného systému řízení bezpečnosti informací a také ve vybrané části tím dosáhla souladu s požadavky zákona o kybernetické bezpečnosti č. 181/2014 Sb., platného od 1. ledna 2015. Tento zákon vychází z normy ISO/IEC 27001:2013, jejíž nároky ČEPS podle udělené certifikace nyní také splňuje.

Společnost ČEPS se zařadila mezi řadu společností, kterým společnost RAC pomohla dosáhnout významného milníku v oblasti bezpečnosti informací a demonstrovala tím vysokou úroveň poskytovaných odborných znalostí, které při implementaci a certifikaci ISMS uplatnila.


O společnosti ČEPS, a.s.
Akciová společnost ČEPS působí na území České republiky jako výhradní provozovatel přenosové soustavy (elektrická vedení 400 kV a 220 KV) na základě licence na přenos elektřiny, udělené Energetickým regulačním úřadem podle Energetického zákona.

Udržuje, obnovuje a rozvíjí 41 rozvoden s 71 transformátory převádějícími elektrickou energii z přenosové do distribuční soustavy a trasy vedení o délce 3508 km s napěťovou hladinou 400 kV a 1910 km s napěťovou hladinou 220 kV.

Společnost ČEPS je začleněna do evropských struktur. V rámci elektrizační soustavy České republiky poskytuje ČEPS přenosové služby a služby spojené se zajištěním rovnováhy mezi výrobou a spotřebou elektrické energie v reálném čase (systémové služby).

ČEPS dále zajišťuje přeshraniční přenosy pro export, import a tranzit elektrické energie. Společnost se také dlouhodobě aktivně podílí na formování liberalizovaného trhu s elektřinou v ČR i v Evropě.

O DNV Business Assurance
DNV Business Assurance je světovým certifikačním orgánem. Díky více než 70 000 vydaným certifikátům po celém světě je značka spojována s pevným závazkem bezpečnosti, kvality a zájmu o životní prostředí. Již dlouhá léta je společnost preferovaným certifikačním partnerem mnoha společností z žebříčku Fortune 500, stejně jako mnoha malých a středních podniků.

Společnost pracuje se svými zákazníky na zabezpečení výkonnosti jejich produktů, procesů a celé organizace prostřednictvím certifikace, hodnocení a vzdělávání. Pomáhá zákazníkům budovat důvěru zainteresovaných stran a vytvářet platformu pro udržitelnou výkonnost. DNV Business Assurance je součástí DNV Group, nezávislé nadace založené v roce 1864.

O společnosti Risk Analysis Consultants, s.r.o.
Risk Analysis Consultants, s.r.o. je nezávislá poradenská společnost poskytující řešení, služby a konzultace ve všech oblastech bezpečnosti informací. RAC a jeho tým jsou držitelem řady certifikací a oprávnění ve vztahu k dodávkám služeb a řešení v oblasti bezpečnosti informací, informačních systémů a technologií. Vybraní členové týmu RAC jsou držiteli mezinárodních certifikací CISA, CISM, CRISC a CISSP.
Související odkazy

ISM: Řízení bezpečnosti informací
ISMS: normy ISO 27001 a ISO 27002
RAC ISMS: Zavedení systému řízení bezpečnosti informacíInfocentrum Segmenty a obory Znalecký ústav
Tiskové zprávy Státní správa Školení
O společnosti Finanční instituce Forenzní produkty
Partneři Telekomunikace Věda a výzkum
Klienti Průmysl Digital Forensic Journal
Certifikace Policie ČR
Download
Průvodce
Hledání
Podmínky | Soukromí | Politika IMS © 2018 Risk Analysis Consultants