Nacházíte se na stránkách firmy Risk Analysis Consultants.
  ?
Informační centrum RACInfocentrum
Oficiální stanoviska a vyjádřeníProhlášení
O naší společnostiO společnosti
Naši dodavatelé a spolupracující firmyPartneři
Jaké máme certifikace a prověřeníCertifikace
Soubory ke staženíDownload
Základní nabídka našich služebSlužby
Základní informace o našich řešeníchŘešení
Produkty


Risk Analysis Consultants

Školení k novele kybernetického zákona 181/2014 Sb.

Oxygen Forensic Detectiv zvládá i cloud

Úspěšné potvrzení certifikace integrovaného systému řízení

 
Jste zde: Infocentrum > Prohlášení > Seminář o systému vzdělávání PČR

Seminář o systému vzdělávání PČR v oblasti cybercrime

Dne 27. srpna 2014 se uskutečnil na VPŠ MV ČR v Opatovicích-Čeperce odborný seminář C4e na téma možnosti efektivního a systémového způsobu zavedení problematiky cybercrime a digitálních důkazů do systému vzdělávání Policie ČR. Semináře se zúčastnilo 40 předních policejních odborníků a specialistů na oblast odhalování a vyšetřování cybercrime a na práci s digitálními důkazy.

V rámci šestihodinového semináře představitelé C4e prezentovali dosažené výsledky v oblasti vzdělávání a nabídli Policii ČR jejich bezplatnou implementaci jak do systému vzdělávání v rámci základní, střední a vysokoškolské odborné přípravy příslušníků Policie ČR, tak formou fakultativní a specializované odborné přípravy, případně dalších odborně-vzdělávacích aktivit. C4e jednoznačně deklarovalo primární zájem na těsné spolupráci v oblasti vzdělávání a co nejširšího předávání vědomostí a praktických zkušenosti a zajištění přenosu toho nejlepšího hnow-how z privátní a akademické sféry nejen z ČR, ale díky velice širokým možnostem C4e v oblasti mezinárodní spolupráce, i z Evropy a celého světa.

Na semináři byly prezentovány také výsledky výzkumu a vývoje, které jsou v rámci C4e prováděny směrem k technickým a technologickým prostředkům a nástrojům, které jsou právě pro potřeby odhalování a vyšetřování cybercrime a pro efektivní práci s digitálními důkazy vyvíjeny pro potřeby zejména Policie ČR.

Policie ČR tak získala díky projektu C4e unikátní možnost prakticky bezplatně získat přístup k předním poznatkům, metodám, postupům, nástrojům a také zpracovaným studijním materiálům, které C4e cíleně připravuje a i do budoucna bude připravovat pro zvýšení odborných kvalit příslušníků Policie ČR v odhalování, vyšetřování a potírání cybercrime a v širších souvislostech i v práci s digitálními důkazy a jejich využití při řešení případů jakékoliv další trestné činnosti, kde je možné digitálních důkazů využít.

Přítomní policejní odborníci velmi pozitivně přijali nabídku C4e a budou ji dále projednávat v rámci jejich standardních interních postupů.

O Znaleckém ústavu RAC
Znalecký ústav RAC je v rámci "Czech CyberCrime Centre of Excellece for training, research and education" (C4e) odborným gestorem oblasti přípravy a realizace komplexních školících a výukových materiálů a také vývoje speciálních nástrojů pro forenzní analýzy digitálních dat. Znalecký ústav RAC, jako přední poskytovatel digitálních forenzních služeb v ČR, je zodpovědný za kvalitu a relevanci obsahu těch částí projektu, které souvisejí s technickými a technologickými problémy vznikajícími v procesu prevence, detekce, vyšetřování a forenzního zkoumání v případech kybernetické kriminality. V technické oblasti se podílí na vývoji a praktickém ověřování nástrojů pro zkvalitnění forenzní praxe.
Související odkazy

Znalecký ústav digitálních forenzních analýz
Služby Znaleckého ústavu RAC
Znalecké zkoumání
Školení a vzděláváníInfocentrum Segmenty a obory Znalecký ústav
Tiskové zprávy Státní správa Školení
O společnosti Finanční instituce Forenzní produkty
Partneři Telekomunikace Věda a výzkum
Klienti Průmysl Digital Forensic Journal
Certifikace Policie ČR
Download
Průvodce
Hledání
Podmínky | Soukromí | Politika IMS © 2018 Risk Analysis Consultants